1/72 Bf 109G-6 in Slovak service 1944 – KPM Prešov decals

22.6.2019 - 1 434 přečtení

slovak-bf-109g-6-26-june-19441

Pro ty, co mají rádi neokoukaná kamo...

Slovenské Gustavy

Martin ´Černoch´ Černý

1

Název: Bf 109G-6 in Slovak service 1944
Měřítko: 1/72
Výrobce: KPM Prešov
Kat. číslo: 72-004

V řadě modelářských klubů působí šikovní lidé, ten umí to a ten zas tohle... v Prešovském klubu se rozhodli před časem věnovat obtiskům na domácí předlohy. Tentokráte si vybrali za téma Messerschmitty ve slovenských službách, letouny nesoucí znaky Slovenského štátu a později SNP.

Na první pohled

Obtiskový set nabízí celkem osm kamuflážních schémat (sedm v markingu Slovenského štátu, jeden v markingu SNP). Návod předkládá pouze levé bokorysy a půdorys rozmístění kamuflážních polí a označení. Zbarvení z pravé strany si musíme dohledat či zrekonstruovat sami. Nicméně si myslím, že alespoň o rekonstrukce pravých bokorysů se mohli pokusit již sami autoři obtisků.

Obtisky vytiskla firma Profimodeler (nástupce fa. Aviprint - pozn. redakce). Tisk hlavních obtisků je z mého pohledu dobrý, soutisk barev taktéž. Popisky jsou trochu rozplizlé a neostré, hlavně ty v černé barvě. Schéma umístění popisků netrpí vadou tiskou, ale kamufláž je zesvětlena kvůli lepší viditlnosti popisků.

Autoři předepisují použití sady pro modely firem AZ model a Tamiya, ale myslím, že bez větších problémů je použitelná i modely jiných výrobců.

Martin ´Černoch´Černý

KPM Kaznějov

Redakce ModelWebu děkuje firmě KPM Prešov za poskytnutí vzorku pro recenzi.

Rubrika KPM Prešov decals, Letadla - 1:72, Letadla - Doplňky, Letadla - Obtisky | 2 komentářů

Komentáře

2 odpovědí k článku “1/72 Bf 109G-6 in Slovak service 1944 – KPM Prešov decals”

  1. Martin Janousek napsal:

    Já teda nechci úplně kazit radost, taky jsem si ty obtisky koupil, ale ty slovenské trámové kříže jsou zcela nepoužitelné. Stačí se kouknout na tu úvodní fotku, jak je modrý kříž široký. Stejně jako německý černý + bílý lem. Ty obtisky jsou udělané jen podle německého vzoru. Snad budou ty povstalecké dobré.

  2. Olda Homola napsal:

    mě zaráží absence žlutých konců křídel zespodu.
    Všechny mě známé podklady zobrazují slovenské mašiny s nimi...

Napsat odpověď.

Musíte být přihlášeni, abyste mohli odpovědět.