Kopřivnické poháry 2015

30.10.2015 - 2 922 přečtení

pohary2015

V sobotu 24. 10. 2015 proběhl 15. ročník Kopřivnických pohárů. Podívejte se na letmý fotoreport

telegrafický fotoreport

Roman 'Randalf' Kresta

Předehra

Kopřivnické poháry nejsou jen klasická bodovačka, ale taky setkání modelářů ze všech koutů světa. Vše už začalo v pátek navečer přátelským posezením v kavárně hotelu Olympia. Pro hosty byla z klubových zdrojů zajištěná krmě ve formě pečené kýty.
A mimochodem, umí tam výborné kafe, doporučuji.

Kopřivnické poháry

Sešlo se mnoho zajímavých lidí. Vedle bandy modelářů a jejich doprovodů bylo možno potkat letce, malíře a obchodníky.

Modely byly na hodně vysoké úrovni a byly k vidění dvou režimech - bodovačka a výstavka - a bylo se skutečně na co dívat. V soutěžní bodované části se sešlo přes 160 modelů! Dalších cca stopadesát pak ve výstavce, čili taková úplně malá regionální akce.

Putovní pohár brig. gen. Zdeňka Škarvady
Letos proběhl již třetí ročník, nechybělo pochopitelně ani připomenutí pana generála.

Neméně povedené kousky byly k vidění i v nesoutěžní výstavce, kde mimo jiné bylo možno obdivovat totální novostavbu Krajánka od Laca Hančára.

První opravdové mistrovství

V rámci doprovodných akcí proběhl třetí ročník Prvního opravdového mistrovství v plastikovém modelářství, který spočívá ve stavbě na čas. Kdo zvládne víc a kvalitněji, vyhrává. Letos se v prvním kole stavěl Trenér a ve finále došlo na Mustanga. Obě stavebnice jsou z produkce Kovozávodů Prostějov, čímž děkujeme za podporu a materiál do soutěže.

Mistrem pro letošní rok se stal Robert Szwarc, který mimo našich cen získal i nečekanou cenu od sponzora - originál boxartu.

Finále

Mimo vyhlášení výsledků bodovačky byly uděleny i další ceny a ocenění. Tím hlavním byl určitě Putovní pohár brig. gen. Zdeňka Škarvady a cena Svazů letců, odbočky Příbor.

Nezbývá, než poděkovat účastníkům a sponzorům a pozvat vás na 16. ročník Kopřivnických pohárů.

MK Apolo Kopřivnice

Rubrika Figurky, Klubové akce, Letadla, Soutěže, Technika, Zprávy | Bez komentářů