1/48 Spitfire Mk.VIII – Eduard Profipack

19.6.2020 - 476 přečtení

1234

Spitfire Mk.VIII v reedici ProfiPACK

Opět Spit VIII...

Tomáš Venkrbec

Úvod

8284_01

Název: Spitfire Mk.VIII
Měřítko: 1/48
Výrobce: Eduard
Kat. číslo: 8284


Varianta Mk. VIII byla delší dobu v provedení Profipack nedostupná. Začátkem letošního roku se vrátila do produkce a byla vydána v reedici. Výlisky jsou známé, není třeba zdlouhavě představovat. Profipack se vrací přesně ve stejném složení a výbavě jako při prvním vydání.


Náhled do krabice

V krabici standardní rozměrů edice ProfiPack, nalezněme čtyři rámečky a jeden s čirými díly překrytů kabiny, planžetu leptů a masky na kabinku.


V rámčeku s označením I se nachází nové poloviny trupu oproti verzi Mk.IX a koncové oblouky pro výškovou variantu. Kryty motoru a pár odlišných dílů oproti verzi Mk.IX. Díly jsou vylisovány čistě, bez kazů.

Rámeček H obsahuje díly křídla, kvalita lisování opět na jedničku. Oproti první edici výlisky nenesou žádnou známku změny kvality.

Zbývají dva, univerzální rámečky společné pro veškeré stavebnice všech verzí Mk.VIII/IX/XVI vydaných Eduardem. Rámečky F a G obsahují díly vybavení interiéru, různé provedení ovládacích ploch, jakož i různé provedení podvozkových noh a jejich krytů , díly vrtule, výfuky, pumové závěsníky, pumy atd.


Poslední rámeček, tentokrát z čirého plastu obsahuje kryt kabiny. Vybírat můžeme z provedení pro otevřenou či zavřenou kabinu, dále obsahuje díly zpětných zrcátek a poziční světla.


Leptané díly

Planžeta leptaných dílů pomůže vhodně doplnit zejména interiér. Barevnou palubní desku a upínací pasy doporučuji přestříkat minimálně polomatným, raději matným lakem. Výrazně se tím potlačí vizuální pocit rastru. K zasklení palubní desky po jejím slepená stačí použít kapičku lesklého laku.


Obtisky

Obtiskové aršíky pochází z domácí- nové produkce Eduardu. Nové obtisky mají své příznivce i odpůrce, mě se celkem líbí. soutisk je bez vad, odstíny barev vypadají dobře. Obtisky jsou tenké, minimální přesah lakové vrstvy zamezí nežádoucím efektům. Při nanášení je potřeba větší opatrnosti při manipulaci s obtisky, ale zvýšené úsilí se pozitivně projeví na vzhledu modelu.

Popisky jsou starší, klasické sítotiskové provedení a práce s nimi je bez problémů.


Masky

Masky použijeme pro vymaskování překrytů kabiny. Z osobní zkušenosti mohu říci, že sednou přesně a i po delší době nezanechají stopy lepidla na čirých dílech.


Návod

Návod ke stažení na stránkách výrobce.


Kamuflážní schémata

Tomáš Venkrbec

Fotky Martin Braun

Redakce ModelWebu děkuje firmě Eduard za poskytnutí vzorku pro recenzi.

Rubrika Eduard, Letadla - 1:48, Letadla - Náhledy do krabiček | Bez komentářů

Komentáře

Napsat odpověď.

Musíte být přihlášeni, abyste mohli odpovědět.