1/48 Podvěsná výzbroj pro MiG-23BN – Brassin – Eduard

9.11.2019 - 653 přečtení

eduard_logo

S limitovaným modelem MiG-23BN v měřítku 1/48 od Eduardu jsme se již seznámili, ale Eduard na Bé eNko postupně vydává další doplňkové sady, jako první dvě sady podvěsné výzbroje.

Co podvěsíme pod Bé eNko?

Jaroslav Hátle

Čtvrtkový model MiGu-23BN, který v limitované edici vydal Eduard, obsahuje bohatý výběr podvěsné výzbroje, ale pár slepých míst zde stále je. A právě tato slepá místo Eduard pomalu začal vykrývat v řadě odlévaných doplňků Brassin.

648 501 Kh-23M missiles

První sada obsahuje dvě radiově řízené protizemní rakety Ch-23M. Každá raketa sestává ze šesti resinových odlitků (tělo a záď rakety a čtyři křidélka). Sada obsahuje i dvě odpalovací ližiny, které jsou odlity z jednoho kusu, pouze doplníme jeden lept. Popisky na rakety i ližiny jsou vytištěny na malém obtiskovém aršíku.

Zbývá jen doplnit, že dvojice raket Ch-23M se na MiG-23BN podvěšovaly samostatně, bez žádné další výzbroje. Samozřejmě, pozemní ukázka snese leccos, ale ve službě Ch-23 skutečně nebyly kombinovány s žádnou další výzbrojí.

648 502 MBD-3-UT-1 multiple rack

Druhá sada obsahuje dva sdružené zbraňové závěsníky MBD-3-UT-1. Každý závěsník sestává ze čtyř resinových dílů. Součástí sady je i malý aršík obtisků s popiskami.

Tento závěsník slouží k podvěšení dvou klasických pum ráže 500 kg (například OFAB-500), ale můžeme pod něj podvěsit i dvě pumy ráže 250 kg (například OFAB-250), nebo dvě bržděné pumy PB-250.

Hodnocení

Obě sady jsou odlity čistě, bez jakýchkoli viditelných deformací dílů. Balení v tuhých papírových krabičkách kvituji s povděkem, protože při původním balení v průhledných blistrech s vycpávkou z pěnového molitanu často docházelo k poškození tenkých dílů.

Možná by bylo vhodné, kdyby výrobce v návodu stručně uvedl i způsob použití doplňku, například na které typy letounů je lze použít. Použití výše popsaných doplňků se nemusí omezovat pouze na MiG-23BN, například raketa Ch-23 může být použita i na letounech MiG-27, Su-17/22, Su-24 nebo Jak-38. Řadě modelářů by to usnadnilo orientaci v rozsahu možného použití té které výzbroje.

Jaroslav 'Tango' Hátle
člen mafie SPL Liberec

Redakce ModelWebu děkuje firmě Eduard M. A. za poskytnutý vzorek k recenzi.

Rubrika Eduard, Letadla - 1:48, Letadla - Doplňky | Bez komentářů

Komentáře

Napsat odpověď.

Musíte být přihlášeni, abyste mohli odpovědět.