1:48 Doplnky na Fw 190A-8/R2 Eduard

4.1.2019 - 1 240 přečtení

11119_z1

Od prístrojovky cez podvozok a klapky ku šachtám - brassinovo leptaná nádielka od Eduardu

 

Tuning Fw 190A-8/R2

Ľubomír Kerék

 

Názov: Fw 190A-8/R2 Landing flaps 
Výrobca: Eduard
Materiál: Plech
Mierka: 1:48
Kat.číslo: 48974
Určené pre: for Eduard kits

 

Obsah balenia

Keďže stavebnica ponúka iba klapky v zatvorenej polohe, pre tých ktorý ich plánujú otvoriť ponúka Eduard ich leptanú podobu. Ako prvý krok treba s rozvahou odstrániť pôvodné plastové.

Väčšina aj veľkých dielov sa len ohýba a preto treba opatrne začisťovať diely - hlavne rebrá klapiek. Po správnom osadení nám pribudne pekný a dobre viditeľný detail.

 

Názov: Fw 190A-8/R2 
Výrobca: Eduard
Materiál: Plech
Mierka: 1:48
Kat.číslo: 48973
Určené pre: for Eduard kits

 

Obsah balenia

Komu nestačia lepty zo stavebnice má možnosť si dokúpiť ešte jednu planžetu. A k nej máme pribalený štvorstrannový návod.

Na planžete máme nové záslepky otvorov vypadávania nábojníc z guľometov na spodnej časti krídla. Ďalej sú to nové a duté krabice na vypadávanie nábojníc kanónov - v podvozkových šachtách. Nové a jemnejšie diely sú určené na systém otvárania kabíny. Na podvozkové nohy sa na planžete nachádza kabeláž. Asi najväčší prínos vidím v dieloch, ktoré v prednej časti podvozkových šachiet prekrývajú nepekný spoj a v nových protistrihových nožniciach podvozkových nôh. Niečím dotvoríme aj povrch a to pár povrchovými krytkami.

Najväčšiu časť planžety zaberajú nové podvozkové kryty. Tie by som ale kvôli ich plochosti zaradil až za brassinové a plastové. Na druhú stranu niekto ich leptané preferuje, takže možnosti výberu sú široké.

 

Názov: Fw 190A-8/R2 Look
Výrobca: Eduard
Materiál: Rezin, plech
Mierka: 1:48
Kat.číslo: 644005
Určené pre: for Eduard kits

Obsah balenia

V blistri na spôsob plechov sa nachádza dvojstranový návod s piatimi brassinovými dielmi + planžietka steel pásov. Zoznam použitých farieb nie je priložený z dôvodu že ho netreba.

Všetky brassiny su farebne potlačené a tak isto sú farebné aj pásy. S oceľovými pásmi som už robil a práca s nimi je veľmi príjemná. Farebná prístrojovka vyzerá tiež zaujímavo a presvedčivo , nejaké neostrosti vidno až pri obrovskom zväčšení fotiek - pri veľkosti 1:1 vyzerajú výborne.

Prístrojovky som skúšal skombinovať aj s dielmi brassinového interiéru. S čelným štítkom sedí vrchná prístrojovka dobre, akurát pri spodnej su ináč riešené kolíky jej uchytenia (oproti plastovej vani) ale po ich odbrúsení by to malo pasovať. Celá sada je ideálna k "veekendu" a tak isto "profipacku".

 

 

Názov: Fw 190A-8/R2 undercarriage legs bronze
Výrobca: Eduard
Materiál: Bronz, rezin
Mierka: 1:48
Kat.číslo: 648437
Určené pre: for Eduard kits

Obsah balenia

V prvom rade nás čaká 4str A6 farebný návod, podľa ktorého nohy nainštalujeme a to doslovne - všetky diely sa len vymieňajú bez úprav. Takže obsahom balenia sú dva odliatky samotných podvozkových nôh + dva brassinové odliatky podvozkových krytov.

Nohy sú z bronzu odliate oproti plastovým detailnejšie + na rozdiel od stavebnice sú ich súčasťou aj proti strihové nožnice. Opakuje sa aj situácia z nôh na Bf 109-F2 - deliacu rovinu nevidno takže oproti plastovým ju netreba začisťovať. Podvozkové kryty sú celkom fajn aj zo stavebnice. Leptané z doplnkovej planžety má svojou plochosťou vôbec neoslovili takže som bol zvedavý ako dopadnú brassinové. A dopadlo to ako som tušil ... Sú krásne plastické, s výbornými detailmi. Oproti plastovým majú správne znázornené prehĺbenie pre podvozkovú nohu + reálne tenkú hranu.

 

Ľubomír Kerék
KPM Albatros Martin

Redakce ModelWebu děkuje firmě Eduard M.A. za vzorek k recenzi

 

 

Rubrika Eduard, Letadla - 1:48, Letadla - Doplňky, Novinky | Bez komentářů

Komentáře

Napsat odpověď.

Musíte být přihlášeni, abyste mohli odpovědět.