1/72 FH-1 Phantom – stříkací masky – MH Models

7.11.2018 - 565 přečtení

_MG_5355

Stříkací masky pro překryt kabiny FH-1 Phantom

Zamaskujme nočního Phantoma

Jan Starý

Úvod

Před nějakou dobou jsem zde psal článek o stavebnici FH-1 Phantom od firmy Special Hobby. Stavebnice vypadala v dosti ohledech velmi pěkně a firma MH Models pro nás připravila stříkací masky na překryt kabiny.

Název: McDonnell FH-1 Phantom canopy airbrush mask
Měřítko: 1/72
Výrobce: MH Models
Kat. číslo: X72023
Určeno pro stavebnici: Special Hobby

Materiál a zpracování

Materiál mi připomíná Oramask. Je spíše taková gumovější, elastičtější na tah, ale není tak přizpůsobivá jako "papírové, žluté" které používá např. firma Eduard. Nicméně na překrytu kabiny není žádná nerovnost, takže pro tuto aplikaci se hodí.

Řezy jsou čisté, bez vad. Jen na první pohled zaujme, že vyřezaná maska je o fous menší než okolní materiál, ze kterého je masky vyřezána. Tento jev přisuzuji elastičnosti materiálu

Návod

Návod není třeba rozebírat. Je to velmi jednoduché a jen podle kresby umístíme jednotlivé masky na patřičná místa na překrytu.

Použití

S maskami z podobného materiálu jsem se již setkal a byl jsme dost zklamaný. Jeden večer jsem zamaskoval kabinku a nechal ležet do druhého dne připravené na stříkání. Druhý den byla maska v ohybu narovnaná a nedržela na překrytu. Stejnému testu jsem podrobil i tyto masky a nic takového se nestalo. Drží velmi dobře a ani po pár hodinách se nic nemění. Měl jsem obavy z toho, že masky nebudou sedět, ale i přes to, že se o pár setin milimetru zmenšili, tak sedí velmi dobře.

Závěr

Vzhledem k tomu, že se nejedná o nikterak složitý překryt kabiny, tak je na každém modeláři, aby zvážil zda si je koupí nebo sám doma vyrobí. Nicméně svůj účel splní... usnadní práci.

Jan Starý
SPL-Liberec

Redakce Modelwebu děkuje firmě MH Models za poskytnutí vzorku k recenzi.

Rubrika Letadla - 1:72, Letadla - Doplňky, MH Models | Bez komentářů

Komentáře

Napsat odpověď.

Musíte být přihlášeni, abyste mohli odpovědět.